Tuesday, June 14, 2011

Tantra seksualna

preklejone z http://timpum.pl

Tantra to ogromne możliwości


Ogromne zmiany dokonają się w sferze twojej seksualności, kiedy zmienisz swoje nastawienie do tej sfery, a także zastosujesz kilka niewielkich, ale bardzo znaczących szczegółów.

 

Po prostu zacznij podchodzić do tej sfery bardziej świadomie - bądź gotów bardziej poznawać i odkrywać siebie i swojego partnera.

 

Istotną kwestią w świadomym podejściu do seksualności jest zmiana nastawienia wobec niej. Pomyśl, że to twoja seksualność ma pracować dla ciebie, a nie ty dla niej. Oznacza to, że masz przestać się jej obawiać, a zamiast tego używać dla rozwoju siebie, partnera i waszego związku. Powinieneś  np. przestać się obawiać, czy będziesz dostatecznie dobry, czy sprawdzisz się w danym dniu itd. Ty jesteś przecież podmiotem, a seksualność jest narzędziem, którego używasz dla podnoszenia jakości twojego życia. Narzędziem niekoniecznie jedynym, ale wartościowym.

 

Dzięki takiej zmianie postawy będziesz mógł bardziej świadomie posługiwać się wszelkimi działaniami seksualnymi.

Kiedy np. pieścisz partnera, to nie skupiasz się jedynie na tym, czy uda ci się go podniecić i samemu osiągnąć odpowiedni stopień gotowości do seksu, ale po prostu cieszysz się samą grą miłosną i cieszysz się tym, że sprawia to przyjemność twojemu partnerowi i tobie.

 

Właśnie takie podejście oznacza, że przestajesz się bać własnej seksualności - to ty jej używasz, a nie ona ciebie. Jesteś podmiotem, głównym sprawcą swoich działań seksualnych, a seks i seksualność są narzędziami, których używasz. Zatem powinieneś przestać się obawiać, czy jesteś dostatecznie dobry, lub że ci coś nie wyjdzie.

 

Kiedy zdarzy się, że dany kontakt nie był satysfakcjonujący - nie wpadaj w panikę. Po prostu to zauważ - bądź otwarty, a kolejnym razem będzie znowu lepiej. Wszystko w życiu ma swój rytm, swoje amplitudy - także sfera erotyczna. Rozwijasz się do przodu dzięki temu, że rozumiesz naturalny sinusoidalny puls życia.

No comments:

Post a Comment