Thursday, June 23, 2011

Tantra Joga - Boski Seks

przeklejone z http://londynek.net

Tantra Joga ma za sobą wiele setek lat tradycji, ale dopiero teraz na zachodzie zyskuje wielką popularność. Doskonalenie samego siebie nie jest już samotną ścieżką, lecz drogą dla dwojga, a zaawansowane ćwiczenia Tantry dają nam możliwość osiągania zjednoczenia z uniwersum poprzez połączenie ciał kochających się dwojga ludzi.

Wielu ludzi wciąż patrzy na seks jako tabu, jako zakazany przedmiot rozmów. Często wstydzimy się swoich niedoskonałości i braków. Dla bezpieczeństwa albo się nie wychylamy ,albo fantazjujemy na swój temat wśród naszych znajomych. Tak, czy siak zostajemy w tym samym punkcie totalnej niewiedzy o swojej seksualności. Ratunkiem dla nas może okazać się właśnie Tantra Joga.

Trochę historii
Początków tantry nie możemy być do końca pewni .Wiadomo natomiast, że nauki te sięgają bagatela kilku tysięcy lat i były przekazywane ustnie i pisemnie w nieprzerwanej linii hinduskich joginów i jogiń. Dwa pierwiastki żeński i męski scalające się w jedność to shiva i shakti, bądź jak, kto woli jin i jang, bóg i bogini. Mężczyzna i Kobieta za pośrednictwem swych ciał, rozkoszy doznawanych podczas stosunku, łącza się z energią boską i osiągają stan oświecenia. Tantra Joga to starożytna sztuka kochania, a jej korzenie sięgają Indii, Pakistanu, Nepalu, Tybetu, Korei, a także Chin i Japonii. Z czasem praktyki przeniosły się też na inne kontynenty i można odnaleźć wiele informacji na jej temat w starożytnych pismach Egiptu , czy Grecji,
Dzisiaj Tantra Joga jest postrzegana na zachodzie jako terapia seksualna. Cały system ćwiczeń pozwala praktykantowi na prawidłowy przepływ energii i korzystanie z energii w taki sposób, aby jego potencjał twórczy mógł się rozwijać. Praktyki te przeznaczone są nie tylko dla par i małżeństw.

Przepływ energii
Energia seksualna w tantrze jest uważana za największą siłę i moc drzemiącą w ludzkim ciele. Dlatego szybki seks z punktu widzenia tantry w większości przypadków to utrata energii , a zarazem osłabienie organizmu. Żeby uniknąć utraty energii, a wręcz przeciwnie, ażeby ją utrzymać, tantra proponuje serie przeróżnych ćwiczeń do wykonania samemu, a także wspólnie z partnerem.
Ćwiczenia oddechowe ( pranayama), pozwolą nam szybko wejść na prawidłowy tor Tantry. Pranayama, to świadome oddychanie i kierowanie przepływu energii we własnym ciele. Energia, którą świadomie kontrolujemy to Prana - siła życia, która podobnie jak Chi otacza nas wszędzie i jest we wewnątrz nas samych.
Ćwiczenia we dwoje to również przekaz prany, tym razem jednak na zasadzie wymiany ja - tobie, ty - mi. Nic tak mocno nie zbliża ludzi jak seks. Seks jest wyrazem uczuć , pragnień, miłości i namiętności, Podczas stosunku nasze myśli uciekają i wszystkie te wyrazy naszych emocji stają się wyczuwalną energią, którą w świadomy sposób możemy wykorzystywać do doskonalenia nas samych.

Brak barier
Tantra Joga ma swoje sposoby na wszystkie przypadłości seksualne współczesnego świata. Tantra oferuje pełna gamę ćwiczeń, dzięki którym pozbędziemy się problemów z erekcją, wczesnym wytryskiem, brakiem orgazmu, czy oziębłością i nieśmiałością. Kochający się partnerzy mogą liczyć nawet na tak zwany „Orgazm dolinowy”, który może trwać kilkadziesiąt godzin i może być osiągalny na odległość kiedy partnerzy są w dwóch różnych miejscach.

Gdzie ćwiczyć
Zajęcia z tantry znajdziemy z łatwością online. W większości dużych miast znajdziemy kogoś, kto prowadzi zajęcia z tantry. Najczęściej są to warsztaty kilkudniowe prowadzone dla par ale i nie tylko. Ćwiczenia są bardzo ciekawe. Szybko nauczymy się relaksacji, wizualizacji, kontroli własnego oddechu, a najpilniejszym uczniom może dane będzie dojście do nirwany. Same warsztaty to takze możliwość lepszego zrozumienia już istniejącego związku bądź szansa na prawdziwą miłość dla singli. Koszty za uczestnictwo w warsztatach to opłata za kurs oraz zakwaterowanie. Często musimy się jednak liczyć z większymi kosztami, ale czego się nie robi dla miłości.

No comments:

Post a Comment